Poznajmy się

Witam Cię na moim blogu. Dziś pragnę się Tobie przedstawić. Nazywam się Aleksandra Marcinkowska i od ponad 15 lat mieszkam na północy UK.

Pracuję w wielu miejscach, z różnymi osobami. Szkolę w krajach EU & UK grupy profesjonalistów i specjalistów w różnych obszarach, głównie w aspektach prawnych (przysługujących praw i wynikających z nich obowiązków, ustaw, przepisów imigracyjnych) oraz z kompetencji miękkich, ucząc specjalistów pracy na moich programach autorskich w ramach zastrzeżonej marki brytyjsko – irlandzkiej DIALOG of Transformation ®, która powstała w oparciu o Racjonalną Terapię Zachowania.

Jako pierwsze w 2016 wraz z moją przyjaciółką i partnerem biznesowym (a może odwrotnie, bo najpierw była partnerem biznesowym, a dopiero podjęłyśmy decyzję, że chcemy się przyjaźnić), Renatą Fijałkowską, psychologiem klinicznym, terapeutą SI, pedagogiem, szkoleniowcem, ekspertem projektów Erasmus+, dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu wprowadziłyśmy na brytyjski i irlandzki rynek Racjonalną Terapię Zachowania *RTZ* w języku polskim. Zaczęłyśmy wtedy także szkolić polskich specjalistów w tym temacie, aby mogli wspierać jak najwiecej osób korzystając z naszych wypracowanych narzędzi w projektach międzynarodowych.

Level Up Competences of the Future

W pracy terapeuty łączę różne style i towarzyszę ludziom w zmianie w oparciu o RTZ Racjonalną Terapię Zachowania. Wykonuję także zawody: trenera zmiany osobistej, diagnosty czy doradcy, gdyż posiadam dyplom doradcy zawodowego i personalnego.

Dużo szkolę i piszę wiele. Codziennie przez 5 dni w tygodniu. 

Piszę materiały edukacyjne w projektach międzynarodowych, w których pracuję jako szkoleniowiec, metodyk zdalnego nauczania, konsultant, ekspert.

Jestem także w trakcie doktoratu na Wydziale Prawa (Uniwersytet w Bradford, Wielka Brytania) gdzie badam, pracując jako licencjonowany doradca imigracyjny ds. Settled Status (status osoby osiedlonej po BREXIT) sprawy wokół BREXIT i nowych przepisów ze szczególnym naciskiem na strategie lokalnych władz w pomocy tym najbardziej potrzebującym w zabezpieczeniu statusu imigracyjnego, aby bezpiecznie mogli zostać w UK nie łamiąc prawa imigracyjnego. Jeśli masz rodzine w UK koniecznie daj im o mnie znać, jeśli jeszcze nie zabezpieczyli swojego statusu imigracyjnego po BREXIT. Nasze usługi są bezpłatne, gdyż jesteśmy dotowani z urzędu miasta Bradford

To proste. Z uwagi na specyfikę klienta, z którym pracuję i specjalistów, których szkolę grupowo w krajach UE & UK. Jedno z drugim użytecznie się uzupełnia dając dodatni efekt synergii, który można potocznie zapisać jako „2+2=5” gdzie wspólne działanie wszystkich części jest znacznie większe, niż suma poszczególnych części razem. Dzięki kompleksowej usłudze w języku polskim jestem w stanie prowadzić sprawy naszych Rodaków w UK kompleksowo i pomóc jak największej liczbie osób w trudnej sytuacji życiowej. Szkolę zespoły pracujące z Polakami w UK oraz z Polsce do brytyjskich st

Jestem właścicielem Centrum Szkoleniowego EDU SMART Training Centre Limited UK & Irlandia ® Od 2006 roku prowadzę własny biznes, a od 2011 prowadzę organizację non profit UK Butterflies

Projektuję szkolenia i strategie dla służb publicznych w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Tworzę programy szkoleniowe oraz rozwojowe dla osób pracujących z ofiarami przemocy, klientem pomocy społecznej, przestępcami.

Buduję i prowadzę szkolenia rozwojowe dla kobiet na szczeblu zarządzającym w Polsce, UK, Irlandii.

Specjalizuję się także w szkoleniach z zakresu komunikacji, budowania poczucia własnej wartości, samoakceptacji, rozwoju osobistego, zarządzania, RTZ Racjonalnej Terapii Zachowania.

Pracuję jako ekspert w międzynarodowych projektach Erasmus+ jako autorka materiałów edukacyjnych, ekspertyz, badań, scenariuszy, publikacji międzynarodowych, programów zmiany.

Z moich usług i wiedzy na przestrzeni lat skorzystało ponad 10.000 osób podczas szkoleń, wykładów, webinarów, wideokonferencji, konferencji, seminariów, eventów, warsztatów.

Obejrzyj moją galerię.

Kocham ludzi niezależnie skąd pochodzą. Mam w sobie miłość i pokorę do drugiego człowieka. Bezwarunkowo. Ludzie kształtują się w dzieciństwie. Wierzę głęboko, że zachowanie można zmienić jeśli się tylko chce i nad sobą pracować. W tej zmianie asystuję grupom specjalistów w różnych dziedzinach.

Od pierwszego dnia pandemii po 2 latach wróciłam do pracy indywidualnej z klientami , prowadzę grupy na FB i Zoom oferując:

✅ bezpłatne ebooki,

✅ bezpłatne karty pracy

✅ bezpłatne materiały do zarządzania stresem & emocjami

✅ informacje o naszych e-eventach, szkoleniach & kursach

✅ wskazówki, jak myśleć zdrowo

Dzielę się także ideą #Klubu366

Od 2016 roku jestem członkiem Rady Polonijnej przy Ambasadzie RP w Londynie.

Jestem także członkiem Panelu ds. Hate Crime oraz Scrutiny Panel w West Yorkshire Police Bradford.

Jestem także Prezesem Rady British&Irish Association of NGO and Experts Registration number of Learning Providers in the UK  (UKPRN) is 10066595

Zadałam także egzaminy państwowe w UK na terapeutę PTSD, doradcę ds. zdrowia psychicznego. Uzupełniała Certyfikacją na Trenera zmiany marki brytyjsko – irlandzkiej DIALOG of Transformation ®. Zdawałam także egzamin na doradcą prawa imigracyjnego i BREXIT (wykonuję wiele prac. Dlaczego? Bo kocham wszystko, co robię i łączę zawody. Jest to niezbędne, abym mogła szkolić specjalistów kompleksowo )

Studia, które ukończyłam:

✅ Ekonomia spec. Rachunkowość

✅ Zarządzanie spec. Zarządzanie Personelem

✅ Przygotowanie pedagogiczne

✅ Polsko – Brytyjskie partnerstwo strategiczne w Unii Europejskiej i NATO

✅ Doradztwo zawodowe i personalne z elementami e-doradztwa

✅ Diagnoza i Terapia

Specjalizuję się w tematyce szerokorozumianej przemocy domowej oraz prawa imigracyjnego i praw przysługującym Polakom mieszkającym tymczasowo i na stałe w Wielkiej Brytanii.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Aleksandra Marcinkowska


Zapraszam Cię do mojego Świata


%d blogerów lubi to: